Зовнішньоекономічна діяльність — 2022.

Криміналізація товарної контрабанди.

Криміналізація товарної контрабанди у 2022 році, зробить зовнішньоекономічну діяльність більш відповідальною справою. Чому? Тому що законодавці обіцяють прийняти Закон, про криміналізацію товарної контрабанди.

Законопроект про криміналізацію товарної контрабанди було прийнято в першому читанні і внесено до порядку денного на друге читання. Цей законопроект внесено на розгляд Президентом, з поміткою «невідкладно». Тому, є велика ймовірність прийняття проекту закону №5420 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів».

До цього, в Україні була криміналізована виключно контрабанда культурних цінностей, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї або боєприпасів, лісоматеріалів тощо. Тобто, певного вузького переліку конкретних товарів. Законопроект до другого читання передбачає криміналізацію контрабанди будь-яких товарів, а також підакцизних товарів, як спеціальну норму.

Крім того, передбачається притягнення до кримінальної відповідальності лише за дії, спрямовані на незаконне переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю. Так, злочин вважатиметься закінченим незалежно від того, чи були товари незаконно переміщені через митний кордон України чи ні. Такі широкі формулювання в сукупності із відсутністю конкретизації дій, які кваліфікуються як злочинні, що, в свою чергу, потенційно просто розширює підстави для притягнення особи до кримінальної відповідальності. Водночас, залишається незрозумілим, хто може бути притягнений до кримінальної відповідальності за такі злочини – керівник підприємства, декларант, митний брокер, перевізник тощо.

Контрабанда повинна стати кримінально караною, якщо вартість переміщених поза митним контролем (або з приховуванням від нього) товарів (станом на 1 січня 2022 року) становитиме близько 1 мільйона 200 тисяч грн. Якщо говорити про підакцизні товари, то їх контрабанда буде злочином, якщо товарів ввезено на суму близько 600 тисяч (станом на 1 січня 2022 року).

Представники бізнес-асоціацій неодноразово зверталися з численними листами до народних депутатів та органів державної влади з проханням істотно доопрацювати законопроект №5420 та провести ґрунтовні обговорення з бізнесом та експертами.

Компанія «Броер» вчасно проінформує про етапи розгляду законопроекту про криміналізацію контрабанди.

Також читайте: Зовнішньоекономічна діяльність — 2022, які інновації чекати бізнесу.

Предыдущая запись
Зовнішньоекономічна діяльність 2022
Следующая запись
Режим спільного транзиту (NCTS) та транзитні спрощення

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Меню