Зовнішньоекономічна діяльність — 2022.

Криміналізація товарної контрабанди.

Криміналізація товарної контрабанди у 2022 році, зробить зовнішньоекономічну діяльність більш відповідальною справою. Чому? Тому що законодавці обіцяють прийняти Закон, про криміналізацію товарної контрабанди.

Законопроект про криміналізацію товарної контрабанди було прийнято в першому читанні і внесено до порядку денного на друге читання. Цей законопроект внесено на розгляд Президентом, з поміткою «невідкладно». Тому, є велика ймовірність прийняття проекту закону №5420 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів».

До цього, в Україні була криміналізована виключно контрабанда культурних цінностей, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї або боєприпасів, лісоматеріалів тощо. Тобто, певного вузького переліку конкретних товарів. Законопроект до другого читання передбачає криміналізацію контрабанди будь-яких товарів, а також підакцизних товарів, як спеціальну норму.

Крім того, передбачається притягнення до кримінальної відповідальності лише за дії, спрямовані на незаконне переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю. Так, злочин вважатиметься закінченим незалежно від того, чи були товари незаконно переміщені через митний кордон України чи ні. Такі широкі формулювання в сукупності із відсутністю конкретизації дій, які кваліфікуються як злочинні, що, в свою чергу, потенційно просто розширює підстави для притягнення особи до кримінальної відповідальності. Водночас, залишається незрозумілим, хто може бути притягнений до кримінальної відповідальності за такі злочини – керівник підприємства, декларант, митний брокер, перевізник тощо.

Контрабанда повинна стати кримінально караною, якщо вартість переміщених поза митним контролем (або з приховуванням від нього) товарів (станом на 1 січня 2022 року) становитиме близько 1 мільйона 200 тисяч грн. Якщо говорити про підакцизні товари, то їх контрабанда буде злочином, якщо товарів ввезено на суму близько 600 тисяч (станом на 1 січня 2022 року).

Представники бізнес-асоціацій неодноразово зверталися з численними листами до народних депутатів та органів державної влади з проханням істотно доопрацювати законопроект №5420 та провести ґрунтовні обговорення з бізнесом та експертами.

Компанія «Броер» вчасно проінформує про етапи розгляду законопроекту про криміналізацію контрабанди.

Також читайте: Зовнішньоекономічна діяльність — 2022, які інновації чекати бізнесу.

Предыдущая запись
Зовнішньоекономічна діяльність 2022
Следующая запись
Режим спільного транзиту (NCTS) та транзитні спрощення

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Меню