Зовнішньоекономічна діяльність 2022

зовнішньоекогомічна діяльність 2022
зовнішньоекогомічна діяльність 2022

Зовнішньоекономічна діяльність — 2022, які інновації чекати бізнесу.

Зовнішньоекономічна діяльність в Україні, потребує наступних змін:

  • Статус Авторизованого Економічного Оператора
  • Криміналізація товарної контрабанди
  • Режим спільного транзиту (NCTS) та транзитні спрощення
  • Запровадження Альтернативних правил Пан-Євро-Мед

Розглянемо, більш детально, кожне з нововведень для суб’єктів ЗЕД.

Авторизований Економічний Оператор

З 7 листопада 2022 року компанії не зможуть випускати товари у вільний обіг, використовуючи декларацію ЕА, без пред’явлення їх митному органу. Аналогічно — кожен експорт підлягатиме пред’явленню митниці. Єдиним винятком будуть компанії, що матимуть статус Авторизованого Економічного Оператора (АЕО-С).

АЕО – це особливий статус, який засвідчує високий ступінь довіри митниці до суб’єкта господарювання та надає йому можливість користуватися перевагами та спеціальними спрощеннями при митному оформленні, як наприклад:

— зниження рівня ризику щодо переміщуваних товарів;

— випуск товарів за місцезнаходженням підприємства;

— спрощеною процедурою декларування тощо.

Визнання статусу АЕО українських компаній митними органами інших країн, зокрема, ЄС (після укладення відповідних двосторонніх договорів про взаємне визнання) означатиме, що, наприклад, країни ЄС в такому випадку мають довіряти українським АЕО компаніям як і європейським компаніям.

Зараз в Україні запроваджується програма авторизованого економічного оператора (АЕО), яка відповідає нормам ЄС. Це стало можливим завдяки оновленню законодавчої бази, яка тепер у питанні АЕО відповідає критеріям ЄС. Це дозволить Україні укладати двосторонні угоди з іншими країнами про взаємне визнання АЕО.  Українським АЕО матимуть можливість користуватися суттєвими перевагами при митному оформленні.

Поточна інформація щодо розгляду заяв про отримання авторизації АЕО тут: https://customs.gov.ua/deiaki-pitannia-funktsionuvannia-avtorizovanikh-ekonomichnikh-operatoriv.

Звертаємо УВАГУ, що кількість заяв на отримання авторизації АЕО-С, що можуть бути у одночасному розгляді в 2022 році – обмежена. Крім того, до 7 листопада 2022 року тільки виробники, що є одночасно експортерами/імпортерами, зможуть подати анкету для отримання статусу АЕО-С.

Далі буде…

Предыдущая запись
Экспорт ювелирных изделий
Следующая запись
Зовнішньоекономічна діяльність — 2022.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Меню