Режим спільного транзиту (NCTS) та транзитні спрощення
Режим спільного транзиту розпочав діяти з початку 2022 року. Україна приєдналась до зони спільного транзиту. Це дозволить українським компаніям транзитувати вантажі (без необхідності почергового оформлення товарів у транзит у кожній країні) через ЄС, Норвегію, Швейцарію, Туреччину, Сполучене Королівство та інші цивілізовані країни.
З моменту приєднання, використовуючи декларацію Т1 і режим СТ, компанія зможе переміщувати вантаж, наприклад, з Лісабону до Києва без додаткового оформлення у внутрішній транзит. При цьому, сплату митних платежів забезпечуватиме відправник своєю фінансовою гарантією.
Трейдери також зможуть отримати транзитні спрощення — серед них право завершувати транзит одразу у себе на об’єкті. Це доповнить обсяг спрощень, для компаній, що уже матимуть статус АЕО-С. Особливо це актуально, бо критерії для отримання статусу АЕО-С, зараховуються при отриманні обох видів спрощень.
І дійсно, у січні 2022 року, переміщення товарів через митну територію України у режимі спільного транзиту здійснюється за умови надання суб’єктом режиму митному органу індивідуальної або загальної фінансової гарантії забезпечення сплати митного боргу, що може виникнути щодо товарів, поміщених у режим спільного транзиту.
Для отримання дозволу, на застосування спеціального транзитного спрощення підприємство має подати відповідну заяву та анкету самооцінки. Протягом 30 робочих днів приймається рішення про проведення оцінки відповідності або про відмову.
✍ Оцінка відповідності проводиться протягом 120 днів з дня прийняття рішення про її проведення.
Також читайте: Зовнішньоекономічна діяльність — 2022, які інновації чекати бізнесу.